O mnie

Hejka!

Chcę Cię przywitać w moim wirtualnym kąciku, który buduję od półtorej roku. Jeśli kliknąłeś zakładkę ,,o mnie”, pewnie jesteś ciekawy kto papla tutaj te wszystkie słowa. A to ja!

Nazywam się Aleksandra Janda. Od ponad dwudziestu lat uśmiecham się do ludzi wokół. Gotowanie i jedzenie to moja pasja. Blog Vega-Vege powstał z potrzeby dzielenia się tym, co najlepsze – pomysłem na smaczną roślinną kuchnię! Walczę ze stereotypem żrącego trawę weganina, umęczonego dietą ascety.

Weganką jestem od trzech lat, uprzednio byłam na diecie wegetariańskiej przez ponad dwa lata. Powoli, powoli chowam do kieszeni wegańskie doświadczenia. No i chcę się nimi dzielić z Tobą Drogi Czytelniku.

Prywatnie

Z zawodu jestem promotorem zdrowia i dietoprofilaktyki. Żywienie i bieganie to moja pasja. W tym roku podjęłam się pierwszego w życiu wyzwania runningowego. Obecnie piszę do Ciebie z Bawarii. Dość często jednak zmieniam swoje położenie. Wciąż się rozwijam, uczę, poznaję i właśnie to cenię sobie w życiu. Z tego powodu też rozpoczynam studia z zakresu psychologii na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym. W co wierzę? W Naturę, Karmę i to, że źródłem naszego szczęścia jesteśmy my sami. Myślę, że warto siebie pielęgnować pod każdym względem, bo dopiero wtedy możemy dzielić się dobrociami życia z innymi. Marzę o kilkumiesięcznej podróży po Azji i Europie. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku będę mogła pochwalić się relacjami z wyprawy! Na co dzień jestem też mamą dwóch zabawnych świnek morskich i miłośniczką sztuki tatuażu.

Jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz ze mną pogadać – pisz śmiało! Jestem tutaj dla Ciebie. Adres mailowy i inne dane znajdziesz tuż obok w zakładce ,,współpraca”.

Tymczasem pozdrawiam Cię ciepło i życzę przyjemnej lektury!